Оскільська громада
Харківська область, Ізюмський район

Запрошуємо жителів Оскільської ТГ долучитися до реалізації проєкту «Оскільський краудсорсинг: виявлення екопроблем громади» і прийняти участь в опитуванні.

Дата: 08.12.2021 16:10
Кількість переглядів: 905

Фото без опису

Що таке краудсорсинг?

 

Краудсорсинг – це залучення людських можливостей для спільного вирішення певних проблем чи втілення проектів. Якщо завдяки краудфандингу спільними зусиллями збирають кошти, то в краудсорсингу усі разом спільними зусиллями виконують конкретну роботу – це може бути як фізична допомога, так і щось безособове. Завдяки краудсорсингу вся запланована ідея може бути реалізована силами звичайних людей – волонтерів та просто небайдужих осіб.

Як це діє?

Звісно, краудсорсинг не був би можливим без інтернету – саме через мережу люди можуть координувати свої дії, обговорювати шляхи вирішення проблем та збиратись у спільноти. Проте краудсорсинг має дві важливі особливості:

 

  • добровільність
  • структурованість

Ніхто не може змусити вас виконувати те, чого ви не хочете. У той же час саме завдяки волонтерам зазвичай втілюються наймасштабніші проекти. І лише коли робота розділена на чіткі етапи, спільнота зможе реалізувати проект.

Найкращі приклади

Ви можете не здогадуватись і не задумуватись про це, але найяскравіші приклади краудсорсингу у вас перед очима. Перший з них – це Вікіпедія, найбільша енциклопедія в історії людства, доступна кожному. Між тим, її б не існувало, якби не сотні тисяч редакторів, які крок за кроком збагачують Вікіпедію новими матеріалами та удосконалюють уже існуючі статті. В українському розділі Вікіпедії – понад півмільйона статей, і всі вони створені звичайними людьми, які є експертами у своїх галузях.

Американська космічна агенція NASA зрозуміла, що гріх не використати потужний ресурс астрономів-любителів, які добровільно та безкоштовно погодяться аналізувати знімки марсіанської поверхні, і створила проект NASA Clickworkers.

Краудсорсинг в Україні

У нашій країні слово краудсорсинг не надто відоме. Менше з тим, це не заважає реалізовувати справді цікаві проекти силами спільноти. Один з таких проектів – «Зробимо Україну чистою». Це громадська акція з прибирання своїх міст, яка відбувається кожного року навесні. Будь-який небайдужий житель українського міста або села може зареєструватись на сайті акції, обрати точки для прибирання у своєму районі або навіть створити нову, зібравши команду волонтерів. Організатори проекту забезпечують усі точки необхідними речами – рукавичками та сміттєвими мішками. У призначений день, зазвичай у середині квітня, десятки тисяч українців виходять на свої вулиці й подвір’я, щоб зробити їх чистішими. Хіба це не круто?

#Station_participation #Станція_Харків #NED

 

 

 

Фото без опису
ХАРКІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНИЗАЦІЯ

«ЕНЕРГІЯ МИРУ»

 

ЦІКАВИЙ   ПРОЄКТ ДЛЯ   КРАЩОГО   ЖИТТЯ    ГРОМАДИ

 

Реформа децентралізації влади в Україні, яка триває вже більше семи років, виходить зараз на новий якісний рівень. Укрупнення територіальних громад до цього часу дуже зрідка супроводжувалось впровадженням сучасних технологій публічного управління. На жаль, реформатори та місцеві посадовці вбачали наслідком реформи передусім акумуляцію більших ресурсів, а не збільшення можливостей для реалізації прав громадян. Але ж усіх громадах децентралізація має йти пліч о пліч із демократією!

Для поширення технологій партисипативної демократії в органах місцевого самоврядування територіальних громад Харківської області ГО ВІ

«Станція Харків» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED) провела грантовий конкурс міні-проєктів «Партисипація у громаді». Термін «партисипація» (від англ. participation – участь) – означає залучення населення до участі в прийнятті управлінських рішень (місцевих чи центральних). Це - електронні петиції та публікація на офіційних сайтах місцевих рад результатів поіменного голосування депутатів, загальні збори громадян за місцем проживання та інші ініціативи.

Проєктна заявка «Оскільський краудсорсинг: виявлення екопроблем громади» від ХМГО «Енергія миру» виграла грант для реалізації в Оскільській громаді Ізюмського району Харківської області.

Мета проєкту - допомогти місцевій владі спільно з мешканцями виявити та конкретизувати екопроблеми для подальшої розробки екостратегії територіальної громади. Адже безконтрольне використання природних ресурсів давно вже шкодять якості життя, а Рада ООН з прав людини в жовтні 2021р. визнала доступ до чистого та здорового довкілля фундаментальним правом кожного. Докладніше про значення терміну «краудсорсинг» - в статті

«Що таке краудсорсинг».

Саме тому до участі в проєкті запрошуються усі мешканці Оскільської територіальної громади. В листопаді-грудні 2021р. робоча група та місцеві активісти проведуть опитування для виявлення та конкретизації місцевих екопроблем та сформують пропозиції місцевій владі для подальшої роботи та розробки еко-стратегії. ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ В ОПИТУВАННІ! Декілька хвилин вашого часу для відповідей на питання ОПИТУВАННЯ допоможуть покращити якість життя в Оскільській громаді !Всі разом – сила!

Термін реалізації проєкту до 31 січня 2022 року.

#Station_participation #Станція_Харків #NED

 

ОНЛАЙН АНКЕТА ОПИТУВАННЯ про екологічну ситуацію в Оскільській громаді

https://forms.gle/DMtpNSRSg5aR8rV26

 

 

 

Фото без опису



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь