Податкова служба інформує
Операція «Урожай»
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що метою проведення операції «Урожай» є контроль за повнотою сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, а також громадянами, які самостійно обробляють власні земельні ділянки та реалізують сільськогосподарську продукцію.
Згідно з підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення:
особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Тобто, якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок, які перевищують норми, встановлені підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, та з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, така фізична особа зобов’язана подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податкові зобов’язання у визначений законодавством строк.
Більше актуальної та оперативної інформації про податки можна дізнатись за посиланнями!
Фейсбук Головного управління ДПС у Харківській області https://www.facebook.com/tax.kharkiv/
Инстаграм Головного управління ДПС у Харківській області
https://instagram.com/tax_service_kharkiv?igshid=1xds1xww4cz3w
Telegram-канал Головного управління ДПС у Харківській області
https://t.me/tax_service_kharkiv
Ютуб канал Головного управління ДПС у Харківській області
https://youtube.com/channel/UCGy-uqZFkX1eHcHGZBL5VOQ
З 1 серпня відновлено застосування ставки ПДВ 20%
на окремі види сільгосппродукції
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що з 1 серпня 2021 року відновлено застосування ставки ПДВ 20 % для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції. Мова йде про продукцію, яка класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону, подрібнене або неподрібнене), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур, подрібнені або неподрібнені), 1212 91 (цукрові буряки).
Такі зміни передбачені нормами Закону України від 1 липня 2021 року № 1600-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільсьгосподарської продукції», який набрав чинності 1 серпня 2021 року.
У той же час законом залишено ставку 14 %, яка діє з 1 березня 2021 року, для операцій з постачання на митну територію України для такої сільськогосподарської продукції: 1001 (пшениця і суміш пшениці та жита (меслин), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби, подрібнене або неподрібнене), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене), 1206 00 (насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене).
З окремими особливостями оподаткування ПДВ у звʼязку з відновленням ставки ПДВ 20 % на окремі види сільгосппродукції можна ознайомитися тут.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”
Питання дня щодо одноразового добровільного декларування
«Хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?»
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть такі категорії декларантів:
фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи,
фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.
До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні, належать:
особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).
Ознайомитись з повною відповіддю на запитання можна тут.
Податківці роз’яснюють питання добровільного декларування
У Головному управлінні ДПС у Харківській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».
На запитання громадян стосовно одноразового (спеціального) добровільного декларування відповідав фахівець управління адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Харківській області Дмитро Тарасов.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які є чи були платниками податків.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.
Більш детально про це: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.
Податкова знижка
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Податковим кодексом України (ПКУ) громадянам надано право скористатись податковою знижкою у поточному році за попередній рік. Порядок отримання податкової знижки визначено статтею 166 ПКУ.
Таке право надається резидентам України, які отримують заробітну плату, з якої сплачуються податки.
Перелік витрат, частина яких компенсується Державою наведено у ст.166 Податкового кодексу України.
Зокрема, це:
- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- частина сплачених процентів за іпотечним житловим кредитом;
- сума коштів або вартість майна перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
- сплата страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
- оплата допоміжних репродуктивних технологій;
- оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
- сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу на альтернативні види палива;
- сума коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи;
- сплата коштів на будівництво (придбання) доступного житла.
Для отримання податкової знижки декларацію можна подати до 31.12.2021 року включно.
Звертаємо увагу на можливість отримання податкової знижки у поточному році виключно за попередній рік. Якщо право на отримання знижки не використане протягом року, на наступний рік воно не переноситься.