Конкурс проєктів національної ідентичності 2026: як отримати підтримку?

16 січня 2026 року в агентстві «Укрінформ» у змішаному форматі відбувся брифінг
«Основні аспекти проведення конкурсу з визначення проєктів з утвердження української національної та громадянської ідентичності», реалізація яких у 2026 році здійснюватиметься за державної фінансової підтримки.
Модераторкою заходу виступила заступниця Міністра молоді та спорту України Уляна Токарєва, яка підбила підсумки реалізації проєктів інститутів громадянського суспільства у 2025 році та окреслила пріоритетні завдання конкурсу на 2026 рік. Вона наголосила, що в умовах повномасштабної війни підтримка змістовних громадських ініціатив є ключовим чинником посилення згуртованості суспільства та утвердження української ідентичності.
До обговорення долучився Василь Мокан, народний депутат України, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту. Він підкреслив, що конкурсні проєкти мають охоплювати національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, а також громадянську освіту, при цьому ключовим критерієм оцінювання залишається якість і зміст ініціатив.
Про умови участі в конкурсі, критерії відбору та порядок подання заявок поінформували представники управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Міністерства молоді та спорту України.
📌 Пріоритети конкурсу відповідають Державній цільовій соціальній програмі до 2028 року та охоплюють, зокрема:
• формування української громадянської ідентичності;
• розвиток оборонної свідомості та громадянської стійкості;
• популяризацію історії та культурної спадщини України;
• розвиток критичного мислення та медіаграмотності;
• роботу з громадянами України за кордоном і на тимчасово окупованих територіях.
🗓 Заявки на участь у конкурсі приймаються до 23:00 8 лютого 2026 року
📍 Подання здійснюється через електронну систему на порталі vzaemo.diia https://grants.vzaemo.diia.gov.ua/
▶️ Запис брифінгу доступний за посиланням:




